Kto powinien mieć krzyż św. Benedykta w swoim domu?

Kto powinien mieć krzyż św. Benedykta w swoim domu?

Odwiedzając sklep producenta dewocjonaliów i krzyżów drewnianych rzeźbionych, można zauważyć, że poszczególne akcesoria religijne mają różną symbolikę. W dzisiejszym wpisie skupimy się na krzyżu św. Benedykta. Co dokładnie symbolizuje i kiedy warto mieć go w swoim domu? Czyim patronem jest św. Benedykt?

Kim był Święty Benedykt? 

Zastanawiając się nad tym, jakie dewocjonalia kupić, w pierwszej kolejności warto dowiedzieć się, jaka jest ich symbolika. Jeżeli chodzi o krzyże drewniane, często są dostępne nie tylko z postacią Jezusa Chrystusa, ale również św. Benedykta. O wspomnianej postaci należy wiedzieć przede wszystkim, że jest jednym z ojców Kościoła, a jednocześnie głównym patronem Europy. Ponadto przez wielu jest uważany za duchowego ojca wszystkich mnichów Zachodu.

W 1964 roku został ogłoszony Patronem Europy przez Pawła VI podczas trwania soboru watykańskiego. Św. Benedyktowi przypisuje się wiele atrybutów. Jest to między innymi kruk z chlebem w dziobie, pies, kruka z chlebem, kielich z wężem oraz rozbity puchar.

Kto powinien wybrać krzyż ze św. Benedyktem? 

Przed wyborem dewocjonaliów dobrze zastanowić się nad własnymi potrzebami. Jeżeli chodzi o krzyż ze św. Benedyktem, to często jest wybierany przez kobiety, które spodziewają się potomstwa. Wszystko dlatego, że wspomniany święty zapewnia szczęśliwy poród. Oprócz tego krzyż św. Benedykta chroni również przed silnymi nawałnicami oraz piorunami. Dobrze mieć go w swoim domu również w przypadku, w którym potrzebna jest ochrona przed nieczystymi pokusami.

Krzyż będzie przydatny również architektom, górnikom, uczniom, wydawcom, górnikom, nauczycielom oraz zakonników. Dzieje się tak, ponieważ jest uważany za ich patrona. Warto również pamiętać, że oprócz dewocjonaliów istotna jest też regularna modlitwa.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło