Chrześcijański prezent z okazji komunii. Jaki wybrać?

Chrześcijański prezent z okazji komunii. Jaki wybrać?

Uroczystość przyjęcia I Komunii Świętej to dla dziecka bardzo wyjątkowy moment. Goście często jednak zapominają, że jest to ważne wydarzenie w duchowości chrześcijańskiej i ofiarują dzieciom drogie, ale niekoniecznie pożyteczne prezenty. W poniższym artykule przedstawiamy pomysły na religijne upominki komunijne, które warto podarować dziecku przyjmującemu hostię po raz pierwszy.

Pomysły na prezent z okazji I Komunii Świętej

Nowy telefon, tablet, gra video… To jedne z najbardziej popularnych prezentów dla dzieci komunijnych, które z tym świętem nie mają nic wspólnego. O wiele bardziej pożytecznym upominkiem, który rzeczywiście będzie stanowił przypomnienie o jednym z najważniejszych dni w życiu każdego katolika będzie prezent o charakterze religijnym. Takim jest na pewno pięknie oprawiony modlitewnik z osobistą dedykacją. Innym pomysłem może być obraz religijny na płótnie, który dziecko zatrzyma na długie lata. Najbardziej popularnymi są „Jezu ufam Tobie” oraz wizerunki przedstawiające Najświętsze Serce Pana Jezusa. Piękną pamiątkę stanowią także obrazki Matki Bożej lub patrona dziecka. Dobrą propozycją może być także Pismo Święte – dzieci zazwyczaj posiadają Biblię w wersji dla najmłodszych, a czas Pierwszej Komunii jest dobrym momentem na rozpoczęcie właściwej lektury.

Prezent czy koperta? Wady i zalety

W ostatnich czasach modny stał się także zwyczaj ofiarowania pieniędzy zamiast kupowania upominków. Jeśli wiemy, że rodzinie dziecka przyda się bardziej taka forma prezentu, ponieważ będą mogli dzięki temu zaspokoić jego najważniejsze potrzeby, warto się nad tym zastanowić. W przeciwnym razie polecamy ofiarowanie dóbr materialnych, które rzeczywiście spełnią rolę pamiątki z tego ważnego święta i podkreślą jego chrześcijański charakter.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło