Jak wybrać odpowiedni obraz święty i gdzie go zawiesić?

Jak wybrać odpowiedni obraz święty i gdzie go zawiesić?

Obrazy sakralne spełniają wyjątkową rolę w domu każdego chrześcijanina. Na pierwszym miejscu służą one wyrażeniu czci Bogu i zapewnieniu o Jego obecności, a dopiero później pełnią charakter dekoracyjny. Jak więc wybrać odpowiedni i w jakim pomieszczeniu go zawiesić?

Jaki jest cel zakupu krzyża i obrazów o charakterze religijnym?

Wybierając obraz z podobizną świętych należy wziąć pod uwagę, kto ma być jego odbiorcą. W pokoju dziecięcym warto zawiesić wizerunek anioła stróża lub patrona dziecka. Chętnie wybierana jest także podobizna Maryi z Dzieciątkiem Jezus. Takie obrazki sprawdzą się także na prezent z okazji chrzcin czy przystąpienia do I Komunii Świętej. Jeśli adresatem jest osoba duchowna, można poszukać czegoś mniej oryginalnego i lepszej jakości, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest już w posiadaniu najbardziej popularnych wizerunków świętych, którymi są m.in. Matka Boska Częstochowska czy „Jezu ufam Tobie”.

Gdzie zawiesić obrazy z podobizną świętych?

O ile drewniane krzyże rzeźbione tradycyjnie wiesza się nad drzwiami jako symbol wiary chrześcijańskiej i Bożej opieki nad domownikami, o tyle obrazy sakralne należy rozmieszczać nieco rozważniej. Nie powinno się ich umieszczać w miejscach niegodnych, mało widocznych. Głównym celem wieszania obrazów religijnych nie jest bowiem aranżacja wnętrza, ale wyrażenie bliskości z Bogiem. Mają one przypominać o Nim w każdym momencie dnia i służyć modlitwie. Dobrym pomysłem na zawieszenie obrazu sakralnego jest więc miejsce spotkania całej rodziny, czyli salon, do którego doskonale pasuje wizerunek Świętej Rodziny. Wyjątkowym miejscem jest także sypialnia – oaza spokoju i wyciszenia, która sprzyja rozmowie z Bogiem.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło